Każdy z nas uwielbia słodycze i częściej lub rzadziej pozwala sobie na odrobinę przyjemności. Nic więc dziwnego, że również naszym zwierzakom trudno oprzeć się, gdy w zasięgu ich wzroku pojawia się pachnący przysmak, który mogą mieć na wyciągnięcie języka. Niestety, nie wszystkie są dla nich najlepszym rozwiązaniem, a już w szczególności nie każda ich ilość. Jak zatem wyważyć odpowiednią dawkę przysmaków dla Twojego czworonoga i które z nich właściwie możesz mu podawać? Zapoznaj się z naszym najnowszym wpisem, a dowiesz się wszystkiego na ten temat!
Wchodzisz do sklepu zoologicznego, udajesz się na dział z przekąskami i nagle zdajesz sobie sprawę z tego, że wybór wcale nie będzie prosty. Prócz całej masy producentów, którzy w pogoni za nowym klientem prześcigają się w coraz to nowych pomysłach, znajdziesz między innymi ciasteczka, kości, przysmaki pełne mięsa drobiowego, wieprzowego, wołowego, jagnięcego, czy nawet łososia i owoców morza, a nawet takie wynalazki jak psia czekolada, której skład w niczym nie przypomina tej, którą Ty zajadasz się z takim apetytem. Czy jednak wszystkie te smakowicie wyglądające snacki są dobrym pomysłem dla Twojego pupila?
Prócz oczywistej rzeczy jaką jest skład danego produktu (jeśli Twój pies jest na coś uczulony powinieneś zachować szczególną ostrożność) musisz uważasz również na wielkość i twardość przysmaku. Nie wszyscy o tym pamiętają, a przecież to kwestia tak samo ważna jak to, co się w nim znajduje! Jeśli więc posiadasz małego psa, szczególnie młodego lub w mającego już swoje lata, pamiętaj by zawsze wybierać przysmaki, które są wystarczająco małe (lub możliwe do przełamania) i miękkie, tak, aby Twój psiak nie miał problemu z jego spożyciem. Psom większych raz właściwie żadna wielkość i twardość nie sprawi problemu, uważaj jednak, by nie połykał łapczywie i przegryzał to, co dostaje do pyska.
Przysmaki dla psów stosowane są najczęściej podczas treningów. Właśnie w ramach jednorazowej nagrody sprawdzają się najlepiej, bowiem jedzone często niekorzystnie wpływają na wagę Twojego pupila. Musisz więc uważać na ilość podawanych smakołyków i wyważyć ją ze zbilansowaną dietą, składającą się z pełnowartościowych posiłków. W przypadku przysmaków dla psa zachowanie umiaru jest najlepszym podejściem, które zadowoli psa, lecz nie zrobi mu krzywdy.
19.01.2016